Opcje sklepu w konfiguracji które najlepiej wyłączyć

Opcje konfiguracji sklepu które możesz wyłączyć

Dział Ustawienia / Konfiguracja skrywa w sobie setki indywidualnych ustawień sklepu internetowego. Domyślnie włączone są takie opcje które zostały uznane za ważne oraz wyłączone te, które sam możesz włączyć na potrzeby Twojego sklepu.

Wyświetl w profilu konta pole na Gadu-Gadu

Kiedyś był to najpopularniejszy komunikator w Polsce, wszyscy mieliśmy go na komputerach i spędzaliśmy wiele godzin rozmawiając z przyjaciółmi. Wiele firm korzystało z niego, aby utrzymać kontakt z klientami, odpowiadać na ich pytania i rozwiązywać problemy. Było to bardzo wygodne i szybkie, a także bardziej osobiste niż zwykłe e-maile.

Bardzo dużo rzeczy się zmieniło od tamtych czasów i teraz istnieje wiele nowocześniejszych narzędzi, które zapewniają bardziej zaawansowane funkcje.

Wyświetl w profilu konta pole na Skype

Skype jest wciąż popularnym narzędziem do komunikacji online, ale nie da się ukryć, że pojawiło się wiele nowych narzędzi, takich jak Zoom czy Microsoft Teams, które oferują bardziej zaawansowane funkcje i są bardziej dopasowane do potrzeb współczesnych firm. W przypadku sprzedaży B2C nie będziesz potrzebował nazwy skype klienta w jego profilu.

Wyświetl w profilu konta pole na REGON

REGON to skrót od Rejestru Gospodarki Narodowej i jest to numer identyfikacyjny, który jest przypisywany każdej firmie w Polsce. Posiadanie numeru REGON jest obowiązkowe dla większości firm, ponieważ umożliwia identyfikację przedsiębiorcy w systemie administracji publicznej.

W większości przypadków jako sprzedawca B2C nie potrzebujemy tego numeru na koncie klienta który dokonuje rejestracji w sklepie.

Wyświetl w profilu konta pole na Adres Strony WWW

Tak samo jak numer REGON, nie potrzebujemy adresu strony www klienta widocznym w jego profilu. Opcję możemy śmiało wyłączyć.

Zabezpieczenie CAPTCHA w formularzu subskrypcji

CAPTCHA wymaga od użytkownika wykonania prostej czynności: przepisania zniekształconego tekstu. Dzięki temu można upewnić się, że formularz jest wypełniany przez człowieka, a nie przez automat. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie formularzy przed botami i spamem.

Możesz zrezygnować z kodu CAPTCHA, ponieważ w sklepie jest dodatkowe rozwiązanie, takie jak double opt-in. W tym przypadku, po zapisaniu się do subskrypcji, klient otrzymuje e-mail z prośbą o potwierdzenie subskrypcji. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że osoba, która podała swój adres e-mail faktycznie chce otrzymywać Twoje informacje, a jednocześnie nie musisz stosować dodatkowych zabezpieczeń oraz checkboxów wymagających zgody klienta.

Włącz możliwość negocjacji cen

Formularz negocjacji ceny to świetna funkcjonalność, która pozwala na bardziej indywidualne podejście do klientów i zwiększenie szansy na sprzedaż.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku wykorzystania formularza negocjacji ceny, nie jest już dostępny formularz zapytania o produkt. Dlatego, jeśli Twoi klienci nie są przekonani do zakupu danego produktu i chcą jedynie zasięgnąć dodatkowych informacji, opcja negocjacji ceny może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Jednocześnie, w przypadku produktów o wysokiej wartości, możliwość negocjacji cen może być bardzo atrakcyjna dla klientów i zachęcić ich do zakupu. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze jest możliwe obniżenie ceny, a negocjacje mogą prowadzić do utraty wartości produktu lub utraty zysku dla sprzedawcy.

Podsumowując, opcja włączenia formularza negocjacji cen może być bardzo korzystna dla Twojego sklepu internetowego, ale warto pamiętać, że w przypadku jej wykorzystania nie jest już dostępny formularz zapytania o produkt.

Wyświetl ilość dostępnych sztuk

Wyświetlanie na stronie produktowej ilości dostępnych sztuk może być bardzo przydatną funkcją dla Twojego sklepu internetowego. Klienci lubią wiedzieć, ile sztuk danego produktu jest jeszcze dostępnych, co może zachęcić ich do szybszego podjęcia decyzji zakupowej.

Jeśli nie posiadasz kontroli stanów magazynowych w sklepie a ilość dostępnych sztuk jest wymyśloną liczbą, to lepiej nie wyświetlać tej informacji na karcie produktowej ponieważ wyświetlanie nieprawdziwych informacji może wprowadzać w błąd klientów. Wtedy lepiej jest skorzystać z innej funkcjonalności "Wyświetl symbol graficzny dostępnej ilości" w której określimy graficzny obrazek stanu magazynowego (brak, mało, dużo).

Wyświetl klauzulę dotyczącą obowiązku zapłaty

Dodatkowa klauzula w koszyku dotycząca obowiązku zapłaty jest niezbędna w sklepie internetowym, ponieważ klient musi być poinformowany o warunkach zakupu. Istnieje jednak inne rozwiązanie zastosowania wytycznych dyrektywy Unijnej. Zamiast wyświetlania pola checkbox z klauzulą możemy po prostu zmienic nazwę przycisku finalizującego zakup:

  • Zamawiam z obowiązkiem zapłaty
  • Potwierdź zakup
  • Kupują i płacę

lub innego równoważnego jednoznacznego sformułowania

więcej na ten temat przeczytasz na stronie:

https://prokonsumencki.pl/regulamin-sklepu-internetowego-4/nie-tylko-zamowienie-z-obowiazkiem-zaplaty-alternatywne-oznaczenia-przycisku-potwierdzania-zamowienia/

BHP-Gabi

Podobne wpisy z bloga

Sprawdź podobne wpisy z tej samej kategorii bloga które mogą Cię interesować

Jak dodać funkcję wyświetlania Najniższej Ceny z Ostatnich 30 Dni - dyrektywa OMNIBUS!

27-04-2023

Jak dodać funkcję wyświetlania Najniższej Ceny z Ostatnich 30 Dni - dyrektywa OMNIBUS!

OMNIBUS wprowadza wymóg wyświetlania w sklepie najniższej ceny z ostatnich 30 dni jeśli produkt jest w promocji. Sprawdź co powinieneś zrobić w sowim sklepie

Czytaj więcej

Opis META description w sklepie KQS

24-04-2023

Po co są opisy META description i gdzie je znajdziesz w sklepie

Czy zastanawiałeś się kiedyś do czego służą pola meta description i jak należy je wypełnić? Sprawdź zakres możliwości ustawień sklepu w kontekście meta description.

Czytaj więcej

Dodawanie i ustawienia kategorie w sklepie internetowym

07-03-2023

Dodawanie kategorii w sklepie internetowym i ustawienia

Dla wielu osób prowadzenie sklepu internetowego może być nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli dopiero zaczynają swoją przygodę z e-commerce. Jednym z pierwszych kroków, które trzeba podjąć przy tworzeniu sklepu jest dodanie kategorii, w których będą się wyświetlać produkty.

Czytaj więcej