Instalacja oprogramowania sklepu KQS

Instalacja oprogramowania sklepu KQS
Instalacja sklepu - weryfikacja
Instalacja sklepu - uzupełnienie danych
Instalacja sklepu - potwierdzenie

Przedstawimy szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji oprogramowania KQS.store, które jest doskonałym narzędziem do prowadzenia sklepu internetowego. Zaprezentujemy kroki, jakie należy podjąć, aby zainstalować sklep internetowy KQS, a także omówimy różne funkcje i zalety, które oferuje ten system.

Instalacja oprogramowania KQS - banalnie prosta. Jak to zrobić? Wszystko znajduje się w pliku instrukcja.pdf, który jest dołączony do oprogramowania. Nie potrzebujesz specjalnych umiejętności czy wiedzy technicznej.

Wymagania

Wystarczy, że posiadasz

 • serwer FTP z obsługą języka PHP 7 w wersji minimum 7.1 (gd2, iconv, soapClient, json, ionCube 10)
 • bazę danych MySQL w wersji minimum 5.6
 • własną domenę
 • oraz adres e-mail.

Nie posiadasz jeszcze hostingu? Sprawdź polecane i sprawdzone serwery znanych firm

Jeśli chcesz zainstalować sklep internetowy, potrzebujesz licencji sklepu KQS.store. Pliki oprogramowania otrzymasz po zakupie licencji na podany podczas składania zamówienia adres e-mail. Po prostu rozpakuj pliki do dowolnego katalogu na swoim komputerze i przekopiuj je na serwer FTP.

Do połączeń z serwerem ftp polecamy darmowy program FileZilla.

Instalacja oprogramowania sklepu KQS

Jak zainstalować sklep KQS

Po wgraniu plików na serwer należy w przeglądarce internetowej wywołać plik instalacyjny pod adresem Twojej domeny np.: www.twojadomena.pl/instalacja/

Gdy pojawi się panel instalacyjny, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

Krok 1

Umowa licencyjna. Przeczytaj umowę i przejdź do kolejnego kroku

Krok 2

Podaj podstawowe dane do bazy danych SQL:

 • Host serwera baz danych
 • Nazwa użytkownika bazy
 • Hasło użytkownika bazy
 • Nazwa bazy danych
 • Przedrostek nazw tabel (możesz pozostawić domyślne kqs_)

Instalator sprawdzi czy będzie możliwa instalacja na wskazanej bazie danych SQL. Jeśli wpisane dane są nieprawidłowe - popraw.

Instalacja sklepu - weryfikacja

Krok 3

Po weryfikacji czy baza danych jest poprawna, będzie można uzupełnić pozostałe najważniejsze dane sklepu: Nazwa sklepu, Adres www sklepu, E-mail sklepu, Login (do panelu administratora), Hasło (do panelu administratora), Imię (osoby obsługującej zamówienia), Nazwisko (osoby obsługującej zamówienia), Twój e-mail (może to być ten sam e-mail co E-mail sklepu)

Instalacja sklepu - uzupełnienie danych

Krok 4

Sklep został zainstalowany. Postępuj zgodnie z informacją jaka pojawi się po instalacji oprogramowania sklepu KQS: Usuń z serwera katalog instalacja.

Instalacja sklepu - potwierdzenie

Krok 5

Przejdź do panelu administratora i zaloguj się (login i hasło to te dane które podałeś podczas instalacji sklepu). Panel administratora Twojego sklepu będzie znajdował się pod adresem www.twojadomena.pl/admin/

Zalety sklepu internetowego KQS

 • Łatwość instalacji i konfiguracji - Sklep internetowy KQS jest łatwy do zainstalowania i skonfigurowania, nawet dla początkujących użytkowników.
 • Bogate funkcje - KQS oferuje szereg funkcji, takich jak integracja z płatnościami online, katalog produktów, koszyk zakupowy i wiele innych.
 • Dostępność wsparcia technicznego - posiada niezależne forum dyskusyjne oraz grupę właścicieli sklepów KQS (na Facebook) gdzie znajdziesz wsparcie techniczne oraz rozwiążesz problemy związane z konfiguracją i funkcjonalnością sklepu internetowego.
 • Przyjazny dla SEO - Sklep internetowy KQS jest przyjazny dla wyszukiwarek internetowych i umożliwia łatwe optymalizowanie stron sklepu pod kątem wyszukiwarki.

Podsumowanie

Instalacja sklepu internetowego KQS jest prosta i łatwa, wykonasz ją dosłownie w kilka minut. Proces instalacji nie wymaga skomplikowanej wiedzy, a instrukcje wyświetlane na ekranie są proste.

Teraz gdy sklep internetowy KQS.store jest zainstalowany, możesz rozpocząć konfigurację swojego sklepu.

BHP-Gabi

Podobne wpisy z bloga

Sprawdź podobne wpisy z tej samej kategorii bloga które mogą Cię interesować

Jak dodać funkcję wyświetlania Najniższej Ceny z Ostatnich 30 Dni - dyrektywa OMNIBUS!

27-04-2023

Jak dodać funkcję wyświetlania Najniższej Ceny z Ostatnich 30 Dni - dyrektywa OMNIBUS!

OMNIBUS wprowadza wymóg wyświetlania w sklepie najniższej ceny z ostatnich 30 dni jeśli produkt jest w promocji. Sprawdź co powinieneś zrobić w sowim sklepie

Czytaj więcej

Opis META description w sklepie KQS

24-04-2023

Po co są opisy META description i gdzie je znajdziesz w sklepie

Czy zastanawiałeś się kiedyś do czego służą pola meta description i jak należy je wypełnić? Sprawdź zakres możliwości ustawień sklepu w kontekście meta description.

Czytaj więcej

Opcje konfiguracji sklepu które możesz wyłączyć

17-03-2023

Opcje sklepu w konfiguracji które najlepiej wyłączyć

Dział Ustawienia / Konfiguracja skrywa w sobie setki indywidualnych ustawień sklepu internetowego. Domyślnie włączone są takie opcje które zostały uznane za ważne oraz wyłączone te, które sam możesz włączyć na potrzeby Twojego sklepu.

Czytaj więcej