W sklepie internetowym będziesz miał możliwość otrzymania zapłaty za zamówienie w dowolnej formie.
Udostępnić klientowi możesz przelew tradycyjny, czyli wpłatę na konto bankowe, ustawisz możliwość zapłaty przy odbiorze paczki (za pobraniem) nazywane często “Płatnością u kuriera” lub wprowadzisz szybkie płatności online dowolnej bramki płatności (Payu, Dotpay, Przelewy24, tPay, PayPal i inne) które posiadają bogatą ofertę form zapłaty.
Szybkie przelewy online w sklepie internetowym pozwalają na błyskawiczny transfer pieniędzy między kontami bankowymi (klient-sklep) co pozwala skrócić czas dokonania zapłaty za zamówienie oraz wysyłkę produktu.
Płatności online są dzisiaj koniecznością we wszystkich sklepach e-commerce, a im więcej metod płatności udostępnisz w swoim sklepie, tym mniejsze szanse na porzucone koszyki klientów.
Zwykły przelew
Tradycyjny przelew bankowy
W podstawowych ustawieniach płatności znajdziesz możliwość wpisania numeru konta bankowego sklepu na które klienci będą wysyłali zapłatę za zamówione produkty.
Numer konta banku wysyłany jest automatycznie w wiadomości e-mail do klienta po złożeniu zamówienia w przypadku gdy jako formę płatności wybrał “Przelew na konto”
Dodatkowo mamy możliwość wpisania numeru konta walutowego do przyjmowania wpłat w innej walucie niż PLN.
Pobranie
Dla wysyłek pobraniowych (płatnych u kuriera) mamy możliwość dodania osobnego numeru konta na które będą wpływały wszystkie płatności z tej formy zapłaty.
Szybkie przelewy on-line
Wystarczy podpisać umowę o świadczenie usług płatniczych z dowolnym operatorem szybkich przelewów (Payu, Dotpay, Przelewy24, tPay).
Wszystkie potrzebne dane do integracji sklepu z płatnościami otrzymasz od firmy z którą podpiszesz umowę, oraz wykonasz wstępne testy poprawności integracji w swoim sklepie internetowym.
to tylko wybrane formy przyjmowania szybkich płatności on-line, bo płatności ratalne oraz leasing również uruchomisz w swój sklep internetowy
Przelewy24
Płatności Przelewy24 / p24
Najbardziej rozbudowana bramka płatności dzięki której otrzymasz płatności od klientów w różnych walutach:
– Złoty Polski: zł
– Euro: €
– Dolar: $
a wyświetlane informacje prowadzące klienta do przeprowadzenia płatności internetowej mogą być w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub włoskim.
Dla każdej waluty będziesz miał możliwość ustawienia osobnej konfiguracji.
Jakie formy płatności ustawisz w Przelewy24?
Metod płatności w p24 jest wiele, oprócz najbardziej popularnych płatności kartą Visa i MasterCard jest możliwość ustawienia zapłaty przez klientów w formie BLIK, ApplePay, GooglePay oraz bezpośrednio jako szybkie płatności z ponad 342 banków (z całego świata).
Po integracji z przelewy24 klienci Twojego sklepu będą mogli również skorzystać z nowoczesnych oraz dodatkowych systemów płatności typu P24NOW, PayPal, Skrill, SkyCash.
Przelewy24 Raty
Płatności ratalne w Przelewy24
Bramka płatności p24 posiada również możliwość zapłaty za zamówienie w formie rat bez dodatkowych prowizji. Cała procedura udzielenia rat dla klienta odbywa się on-line i trwa zazwyczaj do 15 minut.
Dostępne banki udzielające rat w systemie przelewy24:
Nie musisz korzystać z wbudowanych systemów ratalnych w Przelewy24, gdyż oprogramowanie sklepu posiada dedykowaną integrację z bankami które oferują płatności ratalne.
Możliwość płatności w ratach jest tylko dodatkiem u operatora płatności p24, a o bezpośredniej integracji z systemem ratalnym przeczytasz niżej.
Dotpay połączone z p24 oraz eCard
Takie połączenie systemu płatności Dotpay z Przelewy24 daje większą ilości form płatności on-line. Płatność ApplePay czy GooglePay w Dotpay będzie już możliwy dzięki współpracy z Przelewy24.
PayU
PayU przelew
Teoretycznie najpopularniejszy system e-płatności w Polsce, który swoją popularność zdobywał we współpracy z Allegro. Dzięki integracji z PayU klienci zapłacą kartą płatniczą lub zwykłym przelewem bankowym.
Jak w większości bramek płatności dostępnych na rynku, klienci będą mogli zapłacić kartą Visa i MasterCard oraz BLIKiem.
Dla klientów sklepu którzy chcą skorzystać z odroczonych płatności, PayU oferuje dodatkową opcję o nazwie “PayU Płacę później” dziś nazywaną jako Twisto.
Ustawienia PayU
Możesz samodzielnie skonfigurować, które formy płatności udostępnić swoim klientom w sklepie internetowym.
Jednym kliknięciem uruchomisz takie płatności jak:
– Raty PayU
– Twisto (PayU Płacę później)
– Zapłata kartą (Visa, Mastercard, Maestro, MasterPass, Visa Secure Remote Commerce)
– GooglePay
– ApplePay
– Szybka zapłata on-line w jednym z 19 banków
oraz ustawisz prowizję od płatności w formie zryczałtowanej (jako kwotę w zł) lub jako procent od wartości wpłaty.
Często w sklepach internetowych prowizja którą płacimy za obsługę danej płatności przenoszona jest na klienta (kupującego), dlatego takie ustawienia znajdziesz w sklepie przy wszystkich formach płatności on-line.
PayU Raty
Obecnie pośrednikiem rat płatności ratalnych w PayU są 3 banki:
BlueMedia
Jako jedyna bramka płatności oferująca płatności online dla działalności nierejestrowanej. Oferują płatności on-line w ok 20 banków oraz płatności kartą Visa, Mastercard, BLIK, ApplePay, GooglePay.
tPay
Zaufane płatności tPay
W sklepie skorzystasz z kolejnej możliwości integracji płatności internetowych, przelewów online i płatności online dzięki bramce tPay oferującej aż 21 metod płatności. Są to m.in. standardowe płatności kartą Visa, Mastercard, zapłata BLIK, ApplePay, GooglePay oraz szybkie przelewy online z banków.
Bramka płatności tPay posiada również wbudowany system ratalny (banku Alior) który umożliwia udzielenie rat klientowi na zamówione produkty.
Integracja sklepu z tPay jest banalnie prosta, wystarczy ID sprzedawcy oraz kod bezpieczeństwa (który znajdziesz w swoim panelu tpay.com po zarejestrowaniu konta)
PayByNet
Szybka płatność internetowa na konto sklepu w jednym z 20 banków oraz możliwość zapłaty za zamówienie kartą Visa oraz Mastercard. Dla kupujących zapłata w formie BLIK możliwa jedynie z aplikacji banku ING.
mBank
Bramka od mBanku – Paynow
To bramka płatności banku mBank dzięki której klienci zapłacą szybkim przelewem online, kartą płatniczą lub BLIKiem.
Ty jako sklep masz możliwość posiadania jednego loginu i hasła do konta firmowego i bramki płatności gdzie szybko sprawdzisz wszystkie transakcje a także dokonasz zwrotu na konto kupującego w razie potrzeby.
Posiadanie konta firmowego w mBanku jest konieczne, aby móc połączyć się z bramką paynow.
Lista banków Paynow
Nie tylko kupujący którzy mają konto w mBank dokonają szybkiego przelewu, oto lista banków jakie PayNow obsługuje:
mBank,
Alior Bank,
BNP Paribas,
BOŚ Bank,
Citi Handlowy,
Credit Agricole,
Envelo Bank,
Getin Bank,
ING Bank,
Inteligo,
Millenium,
Nest Bank,
Noble Bank,
Pekao S.A.,
PKO BP,
PBS Bank,
Plus Bank,
Santander,
T-Mobile,
Toyota Bank.
PayPal
Klienci Twojego sklepu mogą płacić kartami debetowymi, kredytowymi i używać również innych popularnych form płatności, takich jak iDeal, SOFORT lub Blik.
Jest to jeden z najbardziej popularnych systemów płatności on-line na całym świecie i umożliwia przyjmowanie płatności w różnych walutach. Zanim jednak pieniądze trafią na Twoje konto, zostaną przeliczone przez system PayPal wg. odpowiednich stawek przewalutowania i zostanie naliczona dodatkowa prowizja.
ING - iMoje
Bramka płatności banku ING – iMoje
To kolejna bramka płatności oferowana bezpośrednio z banku ING, pozwala na przyjmowanie szybkich przelewów aż z 21 banków oraz oferuje odroczone płatności Twisto.
Dzięki integracji z iMoje, klienci również dokonają zapłaty przez popularny BLIK oraz karta Visa i Mastercard
PayLane
Od najpopularniejszych kart debetowych oraz kart kredytowych sygnowanych logami MasterCard czy Visa, po karty specjalnie dedykowane dla poszczególnych krajów Europy i świata oraz karty walutowe takie jak: Diners Club, Discover, JCB, American Express, Cirrus, Maestro.
Dzięki integracji z PayLane masz do wyboru 160 walut oraz do dyspozycji 200+ najpopularniejszych rodzajów płatności niedostępnych w innych płatnościach.
Jeśli sprzedajesz na rynkach zagranicznych: Holandii, Danii, Włoszech czy Francji, będziesz miał możliwość udostępnienia płatności kartami dostępnymi w tych krajach.
Skrill
Dawniej Moneybookers
Płatności aż w 40 różnych walutach za pomocą kart, portfeli, błyskawicznych przelewów, płatności gotówkowych oraz innych alternatywnych metod płatności
SOFORT
Poza granicami Niemiec, usługa ta oferowana jest również w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii.
Sklep KQS.store posiada dedykowaną integrację z płatnościami Sofortüberweisung z pominięciem integracji PayLane która również oferuje możliwość tej płatności.
Płatności na raty
Płatności w systemie ratalnym możemy udostępnić klientowi z pominięciem bramki płatności które w swojej ofercie posiadają taką możliwość. W sklepie znajdziemy integrację z 4 najpopularniejszymi platformami udzielającymi szybkich rat: Santander, mBank, Credit Agricole, PlatformaRatalna.pl
PlatformaRatalna
Oprócz rat, możemy udostępnić klientowi możliwość zakupu w leasingu konsumenckim lub leasingu firmowym bez rejestracji w KNF dzięki integracji z platformaratalna.pl która umożliwia opcję płatności:
- i-Raty
- i-Leasing