ShopGold jako alternatywa dla sklepu KQS.store

ShopGold jako alternatywa dla sklepu KQS.storeAktualności

Ogromna ilość funkcji jakie posiada oprogramowanie sklepu KQS.store nie jest przez wszystkich wykorzystywana lecz są osoby które mają o wiele większe potrzeby w funkcjonalności sklepu internetowego Z pomocą przychodzi oprogramowanie sklepu ShopGold które mocno konkuruje nie tylko ceną ale i funkcjami sklepu.

Oprogramowanie ShopGold jest coraz bardziej popularne na rynku ze względu większą funkcjonalność niż ma to miejsce w oprogramowaniu KQS.store - ale czy na pewno to oprogramowanie jest dla Ciebie?

Wiele właścicieli sklepów nie wykorzystuje w pełni możliwości jakie mu daje oprogramowanie sklepu z wielu powodów:
 • brak wiedzy w zakresie działania poszczególnych elementów
 • minimalizowanie informacji i modułów które niekorzystnie mogą wpływać na czytelność
 • brak czasu na zarządzanie i wykonywanie zmian w poszczególnych produktach
 • lub po prostu zasada działania danego modułu mu się nie podoba

Dlatego podejmują decyzję o zmianie systemu sprzedaży swoich produktów na inny, często emocje stanowią tutaj najważniejszy czynnik w przypadku gdy istotne dla klienta zmiany w oprogramowaniu nie są wprowadzane przez dłuższy czas.

Jedyną najbliższą alternatywą dla sklepu KQS jest oprogramowanie ShopGold które oparte jest na byłym systemie osCommerce. Oprogramowanie ShopGold zdobywa coraz większe zainteresowanie na rynku e-commerce właśnie ze względu na cenę oraz bogatą funkcjonalność - podobną bardzo do oprogramowania KQS.store z tą różnicą, że po instalacji oprogramowania ShopGold mamy do dyspozycji kilka darmowych szablonów graficznych bez żadnych opłat.

Czestotliwość wprowadzania nowosci  i zmian w sklepie ShopGold jest większa niż w przypadku sklepu KQS.store, ale biorąc pod uwagę ilość usprawnień to w sumie jest to na podobnym poziomie. Pewne funkcjonalności sklepu które od dawna były już w oprogramowaniu KQS.store, dopiero niedawno się pojawiły w ShopGold - i na odwrót...coś co ShopGold ma już od dawna, to KQS dopiero wprowadził.

Co więc jest takiego, że na ShopGold przechodzi coraz więcej sklepów? Decydują o tym na prawdę drobnostki w usprawnieniach oprogramowania jak np.:
 • możliwość ustawienia indywidualnego meta Title dla produktu ( niezależnego od nazwy produktu )
 • możliwość ustawienia produkty by występował on tylko jako akcesorium
 • ustawienie widoczności produktu dla dowolnej grupy docelowej
 • ustawienie kolejności wyświetlania produktu
 • możliwość ustawienia indywidualnego kosztu wysyłki dla pojedyńczego produktu ( produkt nietypowy )
 • możliwosć ustawienia kolejności zdjęć w galerii oraz różne znaczniki alt dla poszczególnych zdjęć w galerii
 • ustawienie ( wskazanie ) linku kanonicznego dla dowolnego produktu
 • możliwość prostego osadzenia filmu do produktu ( z youtube lub z pliku FLV i MP4 )
 • tworzenie zestawu produktów
 • proste dodanie systemów śledzących które przekazują wiecej danych klienta
 • możliwość logowania przez facebook
 • możliwość wyświetlenia klientowi w koszyku produktów podobnych lub akcesorii ( które mogą mu się przydać do zamawianego produktu )

To jedne z większych różnic a raczej braków w oprogramowaniu KQS.store więc jeśli nie są one dla Ciebie tak istotne, to nie sensu przenosić się na oprogramowanie ShopGold.

Oprogramowanie ShopGold ma też większe możliwości jesli chodzi o indywidualne ustawienia graficzne. Oprogramowanie sklepu działa na zasadzie plików templatki które można sobie zmieniac oraz dopisywać indywidualne moduły ( wymagana znajomość języka html+css oraz php ). Tak przygotowane templatki można bez problemu kopiować pomiędzy sklepami bez obawy o poprawność działania ( wystarczy skopiować pliki templatki z serwera ftp oraz wgrać je na drugi sklep ).

Należy też pamiętać o bardzo ważnej kwestii - oprogramowania działające na licencji lub w systemie SAAS ( abonament miesięczny ) nigdy nie będą dedykowanymi sklepami. A dedykowane rozwiązania kosztują nawet 100 czy 200 tyś złotych, więc za ułamek tej ceny możemy posiadać na prawdę bardzo dobry "kombajn" do prowadzenia sklepu ineternetowego.

Zobacz pozostałe Aktualności

 • Dropshipping - sprzedawaj przedmioty, których nie posiadasz!

  Dropshipping - sprzedawaj przedmioty, których nie posiadasz!

  09-04-2019

  Dropshipping obecnie staje się jednym z najdynamiczniej rozwijanych się trendów modeli sprzedaży. Dzięki niemu możemy sprzedawać przedmioty, których nie posiadamy, zamawiając je bezpośrednio u producenta lub w hurtowni - po otrzymaniu zamówienia.

 • Zmiana wyglądu strony - lepsza nawigacja i funkcjonalność

  Zmiana wyglądu strony - lepsza nawigacja i funkcjonalność

  03-03-2019

  Przeszedł czas na uruchomienie nowej strony która budowana była przez ostatnie kilka miesięcy. Zmieniona szata graficzna to nie tylko ulepszona nawigacja i lepsza funkcjonalność, bo po 10 latach istnienia na rynku e-commerce skupiliśmy się na dostarczeniu Państwu rozwiązań które są bardziej dopasowane do potrzeb.