Magazyn PZ i WZ

Szybka nawigacja
Kontroluj stany magazynowe lub sprzedawaj ponad stan. Wprowadzisz PZ, WZ oraz stworzysz ofertę dla klienta

Stany magazynowe

Wszystkie produkty w sklepie możesz sprzedawać bez kontroli magazynu (poniżej stanu) lub wprowadzisz na stan odpowiednie ilości produktów które będą kontrolowane i w przypadku braku produktu zakup będzie niemożliwy.

Gdy taki produkt się skończy, nie będzie możliwości zakupu ale to nic straconego, bo klient będzie mógł się zapisać na listę powiadomienia o dostępności. Wyświetli się formularz powiadomienia o dostępności produktu do którego klient może się zapisać i gdy tylko uzupełnisz magazyn to automatycznie zostanie wysłana informacja do wszystkich oczekujących.

Pełna kontrola magazynu

Stany magazynowe są kontrolowane automatycznie również w przypadku atrybutów. jeśli sprzedajesz odzież w kilku rozmiarach, to dla każdego rozmiaru wprowadzisz konkretną ilość sztuk.

Jeśli dodatkowo produkt występuje w różnych kolorach, to wprowadzisz odpowiednie ilości sztuk dla każdego rozmiaru w każdym kolorze.

Masz pełną kontrole nad magazynem nawet w przypadku skomplikowanych produktów składających się z kilku atrybutów (opcji wyboru).

Magazyn w sklepie internetowym kontrola

Bez magazynu

Nie musisz wprowadzać produktów na stan magazynowy by rozpocząć sprzedaż. W sklepie masz możliwość wyłączenia opcji kontrolowania magazynu dla produktów.

Sprzedawaj produkty bez stanów magazynowych

Produkty pod zamówienie

Jeśli jesteś producentem i dla Ciebie magazyn jest niepotrzebny a produkty które sprzedajesz są pod indywidualne wymagania klienta które wybiera z listy atrybutów dodanych do produktu, to bez problemu wprowadzisz taki produkt i nie musisz martwić się o stany magazynowe.

W każdym momencie masz możliwość włączenia kontroli magazynu i dodasz odpowiednie stany magazynowe.

Backorder

Backorder (zamawianie ponad dostępność), w przypadku kontrolowania stanów magazynowych pozwala klientowi złożyć zamówienie. W panelu administratora sklepu znajdziesz osobny dział w którym sprawdzisz listę produktów których zabrakło oraz przypisane dla nich zamówienia.

Pozwoli Ci to sprawnie zarządzać brakami magazynowymi oraz uzupełnić towar w magazynie.

Backorder ustawisz dla wybranych produktów w sklepie więc masz pełną kontrolę nad produktami.

Zapowiedź

Nie posiadasz jeszcze na stanie produktu, ale chcesz go dodać do sklepu? Możesz to zrobić i ustawić produkt jako “Zapowiedź“.

Produkt będzie wyświetlany w sklepie internetowym lecz nie będzie można go kupić. Masz możliwość ustawienia daty premiery

Zapowiedź produkty w sklepie - Magazyn

PZ i WZ

Kontrolujesz stany magazynowe w sklepie i chcesz wprowadzać PZ (Przyjecie z Zewnątrz) w celu aktualizacji stanów magazynowych? Bez problemu wprowadzisz dokumenty do oprogramowania sklepu.

PZ w sklepie

W każdym momencie będziesz mógł poprawić PZ, edytować lub sprawdzić co zostało dodane.

Dokument PZ możesz również powiązać z wybranym zamówieniem złożonym w Twoim sklepie. Dodatkowo wydrukujesz pełną listę produktów z cenami jako wew. dokument.

Analogicznie jak w przypadku PZ, dokumenty wystawisz dla wydania z magazynu (PZ).

Powiadomienie o dostępności

Jeśli chcesz kontrolować stany magazynowe w sklepie oraz wiesz, że produkty są w stałe sprzedaży oraz wykonujesz bieżące zamówienie od dostawców, to dla klientów możesz włączyć opcję powiadomienia.

Gdy tylko wprowadzisz na stan magazynowy produkt który się wyprzedał, a klient zapisał się na powiadomienie, to automatycznie otrzyma wiadomość e-mail z tą informacją.

Ukrywanie produktów

Produktów których brakuje na stanie mogą być automatycznie niewidoczne na stronie głównej gdzie wyświetlane są produkty promowane, bestsellery czy też wyprzedaże.

Włączając opcję “Ukryj produkty niedostępne na magazynie” w konfiguracji sklepu będziesz miał dodatkową automatyzację jeśli chodzi o promowanie produktów na stronie głównej. Klient nie będzie miał wyświetlanych produktów których nie będzie mógł zakupić z powodu ich braku na stanie.
 
Zobacz również

Pozostałe funkcjonalności

Obsługa zamówień w sklepie internetowym

Edycja zamówień

Prosta edycja zamówień klientów, możliwe scalenie kilku zamówień w jedno, usuwanie zamówień oraz wprowadzenie rabatu.

Mega Menu kategorii w sklepie

Rozwijane MegaMenu

Zbudujesz dowolną strukturę kategorii w sklepie bez ograniczeń ilości zagłębienia

Mail statusy, powiadomienia, szablony

Statusy zamówień

Możliwość zmiany szablonu statusów zamówień wysyłanych do klienta oraz pozostałych szablonów wiadomości e-mail